Integracja systemu RACS 5 z serwerowymi systemami windowymi firm KONE i Schindler
Stosowanie systemów windowych do zarządzania ruchem (ang. Destination Dispatch System) umożliwia optymalizację przepływu osób w obiekcie, redukuje koszty eksploatacji wind oraz zużycia energii elektrycznej, a także podnosi komfort korzystania z obiektu.
System kontroli dostępu i automatyki budynkowej RACS 5 w wersji Enterprise (Roger) oferuje możliwość integracji programowej z systemami windowymi firm KONE oraz Schindler. Integracja systemu RACS 5 z ww. systemami windowymi umożliwia centralne zarządzanie użytkownikami obydwu zintegrowanych systemów z poziomu programu VISO przeznaczonego do zarządzania systemem RACS 5.
Możliwości systemów windowych w ramach integracji z systemem kontroli dostępu RACS 5
- Przypisywanie użytkownikowi profilu, definiowanego po stronie systemu windowego, określającego uprawnienia użytkownika w zakresie kontroli dostępu do wind i pięter
- Definiowanie identyfikatorów dla użytkownika wind, dzięki czemu użytkownik może wykorzystać ten sam identyfikator, co w systemie kontroli dostępu; funkcja ta umożliwia wykorzystanie w systemie windowym metod identyfikacji dostępnych w systemie RACS 5 (karta, odcisk palca, telefon itd.)
- Definiowanie domyślnego piętra, na które winda zawiezie użytkownika po pomyślnej identyfikacji
Integracja z systemem windowym KONE
Ponadto integracja z systemem windowym KONE umożliwia definiowanie trybu przywoływania windy przez użytkownika (np. dla osoby z niepełnosprawnościami, priorytet itp.).
Integracja systemu kontroli dostępu RACS 5 z systemem windowym została z powodzeniem wdrożona w trójmiejskim kompleksie biurowym 3T Office Park w Gdyni i sprawdziła się również w dwóch warszawskich wieżowcach. W fazie przygotowania są już kolejne projekty, w których przewidziano zastosowanie tego rozwiązania.