Depozytor kluczy RKD32 jest elektromechanicznym systemem dystrybucji i monitorowania obiegu kluczy w obiekcie.
Każdy klucz podlegający monitorowaniu jest trwale zespolony z brelokiem zawierającym unikalny radiowy identyfikator zbliżeniowy RFID. Zespolenie klucza z brelokiem jest dokonywane przez użytkownika systemu i nie wymaga specjalizowanego oprzyrządowania ani dodatkowych plomb.
Klucze przechowywane są w kieszeniach z mechaniczną blokadą wyjęcia. Pobranie klucza możliwe jest wyłącznie przez uprawnionych użytkowników i w wybranych okresach czasu. Użytkownicy systemu są identyfikowani za pośrednictwem karty zbliżeniowej i/lub kodu PIN. Uprawnienia określają, które klucze i kiedy mogą być pobrane przez konkretnych użytkowników systemu. Klucze można podzielić na tzw. grupę wewnętrzną i zewnętrzną. Klucz z grupy wewnętrznej może być pobrany tylko wtedy, gdy użytkownik zwróci wszystkie wcześniej pobrane klucze z grupy zewnętrznej. Depozytor oferuje tzw. tryb biurowy, w którym klucze można swobodnie pobierać i zwracać bez konieczności identyfikacji użytkownika. Klucze mogą być rezerwowane na wybrany okres. Dla każdego klucza możliwe jest określenie maksymalnego czasu wypożyczenia, a także czasu, do kiedy dany klucz powinien zostać zwrócony. W razie konieczności klucze mogą być odblokowane z poziomu panelu otwarcia awaryjnego, do którego dostęp blokowany jest tradycyjnym kluczem mechanicznym. System rejestruje zdarzenia a w szczególności czas pobrania i zwrotu klucza, a także osobę, która wykonała daną czynność.
Siłowe otwarcie drzwi depozytora lub jego obudowy jest rejestrowane i może być sygnalizowane na zewnątrz (sygnalizator alarmowy, system alarmowy). Obsługa depozytora odbywa się z poziomu dotykowego panelu kontrolnego z wbudowanym czytnikiem zbliżeniowym. Jeden panel kontrolny może obsługiwać 6 depozytorów (depozytor główny RKD32 oraz dołączone do niego do 5 depozytorów rozszerzających RKD32EXT lub RKD24CT-EXT). Identyfikacja użytkowników może odbywać się na panelu kontrolnym lub zewnętrznym czytniku z interfejsem Wiegand lub RS485 (Roger). W szczególności może to być czytnik linii papilarnych RFT1000 (Roger). Proste, bazujące na symbolach graficznych oprogramowanie panelu kontrolnego powoduje, że jego użytkowanie można rozpocząć już po krótkim instruktażu.
Depozytory RKD32 mogą pracować w trybie autonomicznym lub sieciowym. W przypadku pracy w trybie sieciowym konfiguracja i monitorowanie obiegu kluczy jest wykonywane z poziomu oprogramowania systemu kontroli dostępu RACS 5 (Roger) a użytkownicy depozytora mogą posługiwać się tymi samymi identyfikatorami, co w systemie kontroli dostępu. W wariancie autonomicznym depozytor może być zarządzany z poziomu dotykowego panelu kontrolnego lub zdalnie, z poziomu przeglądarki internetowej. Dla celów integracji w obcych systemach oferowany jest pakiet oprogramowania SDK. Pakiet ten jest udostępniany na indywidualnych zasadach.
Charakterystyka: