Firma Telbud SA od 1987 roku dostarcza rozwiązania z zakresu telekomunikacji, technicznej ochrony obiektów, automatyki oraz nadzoru i sterowania.
Specjalizuje się w projektowaniu, budowie, wdrażaniu i utrzymaniu kompleksowych systemów zabezpieczeń technicznych wraz z instalacjami komunikacyjnymi i zasilającymi różnych producentów. Opracowana i rozwijana przez Telbud SA platforma komputerowego systemu nadzoru i sterowania ARGUS bazuje na autorskim oprogramowaniu klasy PSIM (ang. Physical Security Information Management).
System kontroli dostępu i automatyki budynkowej RACS 5 firmy Roger jest rozwiązaniem przeznaczonym dla sektora systemów klasy biznes (ang. Enterprise). Ten autorski, polski system kontroli dostępu zyskał już dobrą reputację na rynku projektowym. Obecnie jest rozwiązaniem chętnie wybieranym w sektorze komercyjnym, przemysłowym, publicznym czy w służbie zdrowia jako rodzima alternatywa dla korporacyjnych rozwiązań zachodnich dostawców. RACS 5 spełnił oczekiwania, między innymi, takich obiektów jak gdański stadion Polsat Plus Arena, największa w Europie fabryka okien Drutex, szpital Centrum Zdrowia Dziecka, czy biurowce holdingu Cavatina na terenie całego kraju.
Przejdź do Case Studies systemu RACS 5
Integracja ARGUS PSIM z systemem kontroli dostępu RACS 5 (opracowana przez Telbud SA za pośrednictwem Serwera Integracji udostępnianego w systemie RACS 5) pozwala nie tylko na bieżący nadzór i sterowanie systemem, ale również na zarządzanie użytkownikami. Wykorzystując dodatkowo możliwości innych systemów ochrony technicznej, jak systemy wizyjne czy alarmowe, ARGUS PSIM identyfikuje rzeczywiste zagrożenia – analizuje zebrane zdarzenia i alarmy przychodzące m.in. z urządzeń kontroli dostępu. Jednocześnie system umożliwia wiązanie elementów poszczególnych systemów w zdarzenia, wyświetlając przykładowo w graficznym interfejsie obraz z najbliższej kamery wspólnie z niepożądanym zdarzeniem z systemu kontroli dostępu czy SSWiN. Podaje informacje o nieprawidłowościach w intuicyjny i przystępny sposób, ułatwiając operatorowi dalsze działania. System dostarcza również gotowe procedury dla przychodzących zdarzeń lub sytuacji alarmowych, prowadząc operatora krok po kroku przez proces podejmowania decyzji. Umożliwia to np. otwieranie wybranych przejść czy bram zabezpieczonych systemem kontroli dostępu na wypadek ewakuacji lub konieczności wjazdu służb ratowniczych w razie różnych zdarzeń losowych, czy aktów zewnętrznej agresji, niekoniecznie związanych z akcjami gaśniczymi.
Współpraca polskich dostawców zaawansowanych rozwiązań technologicznych, której wynikiem jest ww. integracja pozwala na dostarczanie unikatowych rozwiązań dla obiektów o wysokim poziomie wymagań. Oba systemy są oferowane w tym samym segmencie rynku elektronicznych zabezpieczeń. Połączenie zalet obu systemów oraz korzyści, które wnosi ich integracja może być dużym ułatwieniem dla inwestora, na etapie wyboru rozwiązania, szczególnie tam gdzie wymogi projektowe mające na celu zabezpieczenie obiektu, jego zasobów oraz użytkowników są wysokie. Przydatność integracji potwierdzają projekty zrealizowane m.in. w jednostkach sektora publicznego, w których działanie operacyjne wymagało zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa, co udało się spełnić przy wykorzystaniu systemów ARGUS PSIM i RACS 5.